“O’zbekkino” Milliy Agentligi
Manzil:


100027, Toshkent shahri, Islom Karimov ko`chasi, 98

Telefon: +99871 239-4956
Veb sayt: www.uzbekkino.uz
E-mail info@uzbekkino.uz
Hudud Manzil Telefon E-mail
Qoraqalpog`iston Respublikasi
742005 Nukus shahri Saraeva ko'ch.1-uy.

(0-361) 222-85-67

qoraqalpoq@uzbekkino.uz

Andijon viloyati
710031 Andijon shahri, Fitrat ko'chasi, 230- uy,

(0-374) 223-70-30,

andijon@uzbekkino.uz

Buxoro viloyati
705011 Buxoro shahri, Motitobon ko'chasi, 1-uy,

(0-365) 224-25-77

buxoro@uzbekkino.uz

Jizzax viloyati
708000 Jizzax shahri, Sh.Rashidov ko'chasi, 63-uy,

Faks: (0-372) 226-62-91

jizzax@uzbekkino.uz

Qashqadaryo viloyati
730000 Qarshi shahri, Mustaqillik ko'chasi 2-uy,

Faks: (0-375) 221-10-53

qashqadaryo@uzbekkino.uz

Navoiy viloyati
706810 Navoiy viloyati, Karmana tumani,34-uy,

Faks: (0-436) 532-10-74

navoiy@uzbekkino.uz

Namangan viloyati
716004 Namangan shahri, Hodjaeva ko'chasi 32a uy,

(0-369) 227-55-35

namangan@uzbekkino.uz

Samarqand viloyati
703058 Samarqand shahri, Firdavsi ko'chasi, 85- uy.

(0-366) 237-49-82

samarqand@uzbekkino.uz

Surxondaryo viloyati
732000 Temiz shahri, Ibn-Sino ko'chasi 63-uy,

(0-376) 227-16-65

surxondaryo@uzbekkino.uz

Sirdaryo viloyati
706000 Guliston shahri, O'zbekiston ko'chasi 37-uy.

(0-367) 225-29-32

sirdaryo@uzbekkino.uz

Toshkent viloyati
Toshkent shahri, Qatortol ko'chasi 171-uy

279-79-81

toshvil@uzbekkino.uz

Farg`ona viloyati
712000 Farg'ona shahri, Mustaqillik ko'chasi 2-uy

(0-373) 224-33-21

fargona@uzbekkino.uz

Xorazm viloyati
740000 Urganch shahri, Al-Xorazmiy ko'chasi, 127-uy,

(0-362) 223-03-81

xorazm@uzbekkino.uz

Toshkent shahri
Toshkent shahri, T.To'la ko'chasi, tup-1, 9-uy

245-80-70, 245-03-00,

toshkent@uzbekkino.uz

Funksiyalar Vazifalar

  • kino san'atining milliy madaniyatni rivojlantirish, jamiyat ma'naviy hayotini yuksaltirishdagi o'rni va ahamiyatini hisobga olgan holda, bu sohani umumbashariy va milliy qadriyatlar uyg'unligi asosida taraqqiy ettirishning ustuvor yo'nalishlarini ishlab chiqish;

  • kino san'atida, kino-videofaoliyat sohasida davlat siyosatini amalga oshirish;

  • kinematografiya sohasida faoliyat ko'rsatayotgan, mulkchilik shaklidan qati nazar, korxona va kinostudiyalarni, ijodiy jamoalarni qo'llab-quvvatlash, ularning manfaatlarini himoya qilish, tadbirkorlik va raqobat muhitini rivojlantirish uchun qulay shart-sharoitlar yaratish;

  • milliy kino san'atining eng yaxshi an'analarini izchil davom ettirish va boyitish maqsadida iqtidorli yosh kinematografchilarni tarbiyalash, ularning ijodiy imkoniyatlarini ro'yobga chiqarishga ko'maklashish;

  • O'zbekiston Respublikasi Davlat filmlar fondi faoliyatini bugungi kun talablari negizida tashkil etish;


  • kino filmlar yaratish va ularni namoyish etish tizimini tanlovlar tashkil etish orqali takomillashtirish va qayta texnik jihozlash, aholiga kino-videoxizmat ko'rsatish darajasini oshirish;

  • mualliflik huquqlari himoyalangan kino va video mahsulotlarini noqonuniy ravishda respublika hududiga olib kirishga, ulardan foydalanish, ijaraga berish va tarqatishga qarshi zarur choralar ko'rish;

  • import va eksport qilinadigan kino va video mahsulotlariga ekspert bahosi berilishini amalga oshirish, respublika hududida kino va video filmlar ko'rsatish va ulardan texnik jihatdan foydalanishning qoidalarini belgilash;

  • kinomatografiya sohasida xalqaro hamkorlikni rivojlantirish, milliy kino mahsulotlarini jahon bozoriga olib chiqish, xorijiy kino ishlab chiqaruvchi tashkilot va kino ijodkorlar bilan aloqalarni kengaytirish, milliy kino san'atini xalqaro kino festivallarda namoyish etish.

F.I.Sh. Lavozim Hafta kunlari Vaqt

Umarov Ahmadjon Abdulaahatovich

Bosh direktor v.v.b. Seshanba, Juma

15:00-17:00, 16:00-18:00

Ommabop xizmatlar

Yuborilmoqda...

Qayta aloqa

* belgisi bilan ajratilgan maydonlar to`ldirilishi shart.

Tasvirdagi belgilarni kiriting*
Harflar katta yoki kichikligining ahamiyati yo`q.
Murojaat yuborish

Davlat organi rahbariyati qabuliga yozilish

Tadbirkorlik

Qayta aloqa