"O‘zbeknavo" Estrada birlashmasi
Manzil:


Toshkent shahri, Navoiy ko`chasi, 2

Telefon: +99871 234-2428
Veb sayt: www.uzbeknavo.uz
E-mail info@uzbeknavo.uz
Hudud Manzil Telefon E-mail
Qoraqalpog`iston Respublikasi Nukus shahri, Berdak ko`chasi 2-uy

(0-361) 279-37-34

qoraqalpoq@uzbeknavo.uz

Andijon viloyati Andijon viloyati, Navoiy shox ko`chasi 73-uy

(0-374) 277-33-67

andijon@uzbeknavo.uz

Buxoro viloyati Buxoro shahri, Mustaqillik ko`chasi 7-uy

(0-365) 224-44-12

buxoro@uzbeknavo.uz

Jizzax viloyati Jizzax shahri Sharof Rashidov ko`chasi 63-uy

(0-372) 226-35-47

jizzax@uzbeknavo.uz

Qashqadaryo viloyati Qarshi shahri, O`zbekiston ko`chasi 249-uy

(0-375) 225-00-51

qashqadaryo@uzbeknavo.uz

Navoiy viloyati

(0-436) 226-06-95

navoiy@uzbeknavo.uz

Namangan viloyati

(0-369) 226-10-55

namangan@uzbeknavo.uz

Samarqand viloyati Samarqand shahri, Qoshg`ariy ko`chasi 68 A uy

(0-366) 233-68-62

samarqand@uzbeknavo.uz

Surxondaryo viloyati Termiz shahri, Amir Temur ko`chasi 2 uy (Amfiteatr binosi)

(0-376) 227-57-16

surhondaryo@uzbeknavo.uz

Sirdaryo viloyati

(0-367) 225-10-17

sirdaryo@uzbeknavo.uz

Toshkent viloyati Bodomzor yo`li ko`chasi 52/13 uy

966 73 00

toshvil@uzbeknavo.uz

Farg`ona viloyati

(0-373) 224-24-45

fargona@uzbeknavo.uz

Xorazm viloyati

(0-362) 514-13-47

xorazm@uzbeknavo.uz

Toshkent shahri

2384239

toshkent@uzbeknavo.uz

Funksiyalar Vazifalar


«O'zbeknavo» estrada birlashmasi respublikada estrada madaniyatini yuksaltirish, estrada san'ati namoyandalarining ijodiy imkoniyatlarini kengaytirish, estrada sahnalaridan foydalanishni yaxshilash, madaniy, ishlab chiqarish, ilmiy, iqtisodiy va ijtimoiy rivojlanish uchun kuch va mablag'larni birlashtirish maqsadida tashkil etilgan.


  • Milliy estrada san'atini rivojlantirish va muvofiqlashtirish Kengashi Nizomida ko'zda tutilgan dasturiy maqsadlarni amalga oshirish, uning tavsiya va qarorlarini bajarish;

  • estrada san'atini rivojlantirishga qaratilgan tashkiliy-ijodiy ishlarni olib borish;

  • viloyatlardagi hududiy bo'linmalar faoliyatiga rahbarlik qilish;

  • estrada jamoalari va yakkaxon ijrochilar tomonidan aholiga madaniy xizmat ko'rsatishni takomillashtirish;

  • estrada san'atida yangi iste'dodlarning yuzaga chiqishi, ijodiy jamoalar va yakkaxon ijrochilar repertuarlarini doimiy ravishda yangilash hamda mukammallashtirish uchun ilg'or iqtisodiy-ijodiy zamini faoliyatini muvofiqlashtirish, bu sohadagi bozorning talab va takliflarini o'rganish;

  • O'zbekiston Respublikasida va uning tashqarisida gastrol-kontsert faoliyatini amalga oshirish, to'ylar, yubileylar va boshqa tantanalarga kontsert xizmati ko'rsatish huquqi uchun Ijodiy ko'maklashish vakillari guruhi xulosalari asosida litsenziyalar berish;

  • estrada jamoalarining moddiy-ishlab chiqarish bazasini rivojlantirish, kengaytirish, rekonstruktsiya qilish va texnika bilan qayta jihozlashga qaratilgan ishlarni amalga oshirish;

  • xorijiy firmalar bilan madaniy, savdo-iqtisodiy va ilmiy-texnik hamkorlikni yo'lga qo'yish;

  • kadrlarni tayyorlash va qayta tayyorlashni tashkil etish hamda rivojlantirish;

  • estrada jamoalari hamda yakka ijrochilar faoliyatining samaradorligini ta'minlovchi boshqaruv tizimini yaratish, moddiy rag'batlantirishning zamonaviy shakllari va uslublarini joriy etish.

F.I.Sh. Lavozim Hafta kunlari Vaqt

Djuraev Farxod O‘ktamovich

Bosh direktor

Seshanba va Juma

14:00-16:00

Madjidov Murodjon Abdullayevich

Bosh direktor o‘rinbosari

Seshanba va Payshanba

11:00-13:00
Ommabop xizmatlar

Yuborilmoqda...

Qayta aloqa

* belgisi bilan ajratilgan maydonlar to`ldirilishi shart.

Tasvirdagi belgilarni kiriting*
Harflar katta yoki kichikligining ahamiyati yo`q.
Murojaat yuborish

Davlat organi rahbariyati qabuliga yozilish

Tadbirkorlik

Qayta aloqa