Oʼzbekiston Respublikasi Prezidenti Аdministratsiyasi huzuridagi Аxborot va ommaviy kommunikatsiyalar agentligi
1.Matbaa faoliyatini tashkil etish va vakolatli davlat organini xabardor qilish uchun Davlat xizmatlari markaziga oʼzi kelib murojaat qilish yoki YaIDXPda roʼyxatdan oʼtadi.
2.Davlat xizmatlari markazi va YaIDXPning davlat xizmatlaridan foydalanishda, xabardor qiluvchida elektron raqamli imzo (keyingi oʼrinlarda — ERI) boʼlishi shart.
3.Davlat xizmatlari markazi xodimi yoki yuridik shaxs va jismoniy shaxs YaIDXP orqali vakolatli davlat organiga yuborish uchun xabarnomani toʼldiradi va xabardor qiluvchi xabarnomani tasdiqlaydi.
4.Davlat xizmatlari markazi xodimi yoki yuridik va jismoniy shaxs YaIDXP orqali vakolatli davlat organiga xabarnomani yuboradi.
5.Davlat xizmatlari markazi tasdiqnomani xabardor qiluvchining elektron manziliga yuboradi va bu haqda xabardor qiluvchini axborot-kommunikatsiya tizimi orqali xabardor qiladi.
6.Yuridik yoki jismoniy shaxs mustaqil ravishda tasdiqnomani YaIDXP orqali elektron shaklda olishi ham mumkin.
Sharhlar soni: