"O’zdonmahsulot" aksiyadorlik kompaniyasi
Manzil:


O'zbekiston Respublikasi, 100060, Toshkent shаhаr, Shаxrisаbz ko`chаsi, 36

Telefon: +99871 233-2725
Veb sayt: www.uzdon.uz
E-mail info@uzdon.uz
Quyi tashkilotlar Manzil Telefon E-mail
«Qoraqalpoqdonmahsulotlari» AJ

230100 Qoraqalp. Resp. Nukus shahri, Shosseynaya ko'chasi 2-uy,

0-36122-90606

Qoraqolpoqdon@uzdon.uz

«Chimboy don mahsulotlari» AJ

231400 Qoraqalp. Resp. Chimboy tumani, Avezov ko'chasi 25-uy,

0-36144-40111

Chimboydon@uzdon.uz

«Taxiatosh don mahsulotlari» AJ

231000 Qoraqalp. Resp. Taxiatash shahri, Amudaryo ko'chasi 5-uy,

0-36157-22256

Tahiyatashdon@uzdon.uz

«Qo'ng'irot un zavodi» AJ
Qoraqalp. Resp. Qo'ng'irot shahri, Prigorodnaya ko'chasi, 230600

0-36131-22863

Qongirotdon@uzdon.uz

«To'rtko'l don mahsuloti» MChJ
Qoraqalp. Resp. To'rtko'l shahri, Ibragimov ko'chasi 1-uy, 231200

0-36153-23197

Turtkuldon@uzdon.uz0

«Andijondonmahsulotlari» AJ
Andijon vililoyati Andijon shahri, Chinobod ko'chasi 21-uy, 170100

0-37422-45343

Andijondon@uzdon.uz

«Asaka don mahsulotlari» AJ
Andijon viloyati, Asaka shahri, Aliev ko'chasi 5-uy, 170200

0-37423-32395

Asakadon@uzdon.uz

«Qo'rg'ontepadonmahsulotlari» AJ
Andijon viloyati, Qo'rg'ontepa shahri, Telman ko'chasi 100-uy, 170700

0-37472-31564

Qurgontepadon@uzdon.uz
«Buxorodonmahsulotlari» AJ
Buxoro viloyati, Buxoro shahri, Eshonov ko'chasi 19-uy, 200100

0-36522-56801

Buhorodon@uzdon.uz

«Kogondonmahsulotlari» AJ
Buxoro viloyati, Kogon shahri, A.Temur ko'chasi 45-uy, 200701

0-36552-22800

Kogondon@uzdon.uz

«Qorako'ldonmahsulotlari» AJ
Buxoro viloyati, Qorako'l shahri, Tinchlik ko'chasi 42-uy, 200801

0-36556-57200

Qorakuldon@uzdon.uz

«Jizzaxdonmahsulotlari» AJ
Jizzax viloyati, Jizzax shahri, Stepnaya ko'chasi 10-uy, 130103

0-37222-10210

Jizzahdon@uzdon.uz

«Zarbdor elevatori» AJ
Jizzax viloyati, Zarbdor tummani, Oxunboboev ko'chasi1a-uy, 130601

0-37226-10595

Zarbdor@uzdon.uz

«Do'stlik don mahsulotlari» AJ
Jizzax viloyati, Do'stlik shahri, Sanoat ko'chasi 49-uy, 130501

0-37233-54115

Dostlikdon@uzdon.uz

«Qashqadaryodonmahsulotlari» AJ
Qashqadaryo viloyati, Qarshi shahri, Muminov ko'chasi 68-uy, 180101
0-37522-10250 Qashqadaryodon@uzdon.uz
«Koson DMKK» MChJ
Qashqadaryo viloyati, Koson shahri, Privokzalnaya ko'chasi, 180801
0-37522-20634 Koson@uzdon.uz
«Don xalq rizqi» AJ
Qashqadaryo viloyati, Shaxrisabz shahri, Beruniy ko'chasi 111a-uy, 181301

0-37552-25570

DHR@uzdon.uz

«Dunyo M» AJ
Qashqadaryo viloyati, Qarshi shahri, Shayxali pos., 180102

0-37522-65250

Dunyo@uzdon.uz

«Qamashi DKK» AJ
Qashqadaryo viloyati, Qamashi shahri, Navoiy ko'chasi 16-uy, 180501

0-37553-24450

Qamashi@uzdon.uz

«Navoiydonmahsulotlari» AJ
Navoiy viloyati, Navoiy shahri, Sputnik ko'rg'oni -3, 120101

0-43622-53845

Navoiydon@uzdon.uz

«Qiziltepa un zavodi» AJ
Navoiy viloyati, Qiziltepa shahri, Yoshlik ko'chasi 2-uy, 210401

0-43655-52448

Qiziltepa@uzdon.uz

«Namangandonmahsulotlari» AJ
Namangan viloyati, Namangan shahri, Temiryul ko'chasi 5-uy,160101

0-36923-34341

Namangandon@uzdon.uz

«Uchqo'rg'on don mahsulotlari» AJ
Namangan viloyati, Uchqo'rg'on shahri, Parda Tursun ko'chasi 1-uy, 160901

0-36946-23676

Uchqurgondon@uzdon.uz

«Popdonmahsulotlari» AJ
Namangan viloyati, Pop shahri, 160501

0-36943-31226

Popdon@uzdon.uz

«Samarqanddonmahsulotlari» AJ
Samarqand viloyati, Samarqand shahri, Yakubovskiy ko'chasi 4-uy, 140101

0-36622-96024

Samarqanddon@uzdon.uz

«Oqtosh don» AJ
Samarqand viloyati, Oqtosh shahri, Mirzaev ko'chasi 62-uy, 141201

0-36643-21553

Oqtoshdon@uzdon.uz

«Juma elevator» AJ
Samarqand viloyati, Juma shahri, Fitrat ko'chasi 2-uy, 140502

0-36646-51527

Juma@uzdon.uz

«Jomboy don mahsulotlari» AJ
Samarqand viloyati, Jomboy shahri, Buyuk ipak yo'li -1, 140401

0-36647-51968

Jomboydon@uzdon.uz

«Surxondaryodonmahsulotlari» AJ
Surxondaryo viloyati, Termiz shahri, Zernovaya ko'chasi 1-uy, 190101

0-36622-75471

Surhandaryodon@uzdon.uz

«Sariosiyo don» MChJ
Surxondaryo viloyati, Sariosiyo tumani, Niloba qishlog'i, 191001

0-37648-31084

Sarosiyo@uzdon.uz

«Sho'rchi don mahsulotlari» AJ
Surxondaryo viloyati, Sho'rchi shahri, Melkombinat ko'chasi 1-uy, 191501

0-37645-51772

Shorchidon@uzdon.uz

«Xovos don mahsulotlari» AJ
Sirdaryo viloyati, Xovos shahri, A.Jomiy ko'chasi 1-uy, 120601

0-36737-48690

Hovosdon@uzdon.uz

«Oqoltin don mahsulotlari» AJ
Sirdaryo viloyati, Sayxunobod tumani, Yoshlik qo'rg'oni, 120400

0-36734-33113

Oqoltindon@uzdon.uz

«Toshkentdonmahsulotlari» AJ
Toshkent shahri, Hamza tumani, P.Maxmud 2-tor ko'chasi 33-uy, 100213

289-6203

Toshkentdon@uzdon.uz

«Ohangaron don» AJ
Toshkent viloyati, Ohangaron shahri, Promzona ko'chasi 1-uy, 110300

0-37064-53908

Ohangarondon@uzdon.uz

«G'alla-Alteg» AJ
Toshkent shahri, Hamza tumani, Elbek ko'chasi 37-uy, 100213

289-6216

GallaAlteg@uzdon.uz

«Farg'onadonmahsulotlari» AJ
Farg'ona viloyati, Farg'ona shahri, Al-Farg'oniy ko'chasi 93-uy, 150101

0-37322-41233

Fargonadon@uzdon.uz

«Bag'dod don mahsulotlari» AJ
Farg'ona viloyati, Bog'dod tumani, Furqat stantsiyasi, 150201

0-37347-91283

Boggdoddon@uzdon.uz

«Quva don mahsulotlari» AJ
Farg'ona viloyati, Quva shahri, S.Koraboev ko'chasi 27-uy, 150801

0-37331-53734

Quvadon@uzdon.uz

«Qo'qon don mahsulotlari» AJ
Farg'ona viloyati, Qo'qon shahri, Qundulik posyolkasi, 150701

0-37355-22966

Qoqondon@uzdon.uz

«Xorazm don mahsulotlari» AJ
Xorazm viloyati,Urganch shahri, Xonqa-15, 220102

0-36222-56246

Horazimdon@uzdon.uz

«Xonqa don mahsulotlari» AJ
Xorazm viloyati, Xonqa shahri, Mullo Yap -64, 220801

0-36239-91136

Honqadon@uzdon.uz

«Shovot don mahsulotlari» AJ
Xorazm viloyati, Shovot shahri, 221000

0-36234-52122

Shovotdon@uzdon.uz

«Bog'ot don» AJ
Xorazm viloyati, Bog'ot tumani, 220201

0-36231-56216

Bogotdon@uzdon.uz

Funksiyalar Vazifalar


O’zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 2004 yil 6 avgustdagi 376-sonli qaroriga asosan «O’zdonmahsulot» aksiyadorlik kompaniyasining asosiy vazifalari va faoliyati yo’nalishlari etib quyidagilar belgilangan:



  • O’zbekiston Respublikasi Hukumatining qarorlariga muvofiq davlat ehtiyojlari uchun don va urug’lik xarid qilish, joylashtirish va saqlashni ta’minlash;

  • yuqori sifatli un navlari, yorma, omuxta yem, shuningdek non-bulka, makaron va qandolatchilik mahsulotlari ishlab chiqarishni hamda iqtisodiyot tarmoqlari va respublika aholisini ular bilan ta’minlashni tashkil etish;

  • don mahsulotlari tarmog’i korxonalarining don yetishtiruvchilar - shirkat va fermer xo’jaliklari bilan o’zaro munosabatlari mexanizmlari, shu jumladan donni qabul qilish, sifatini baholash va hisobga olish masalalarini takomillashtirish, don sifatini ta’sirchan nazorat qilish va uni xolisona baholash tizimini yaratish;

  • don mahsulotlari tarmog’i korxonalarini zamonaviylashtirish va texnika bilan qayta jihozlashga, ushbu maqsadlar uchun xorijiy investitsiyalarni keng jalb qilishga ko’maklashish;

  • don mahsulotlari tarmog’i korxonalari va tashkilotlariga axborot xizmatlari ko’rsatish, ularning kadrlarini tayyorlash, qayta tayyorlash va malakasini oshirishni tashkil etish.


  • O’zbekiston Respublikasi xukumatining qarorlariga asosan davlat ehtiyoji uchun don va urug’liklarni sotib olish, joylashtirish va saqlashni ta’minlash;

  • Iqtisodiyot tarmoqlari va respublika aholisining ehtiyojini qondirish maqsadida turli un navlari,yorma, ozuqa em, shuningdek non, makaron va shirinlik maxsulotlarini ishlab chiqarishni tashkillashtirish;

  • Non maxsulotlari tarmog’ining shirkatlar va fermerlik xo’jaliklari o’rtasidagi o’zaro aloqa mexanizmini mukammallashtirish hamda donni qabul qilish, uning sifatini aniqlash va hisoblash, donning sifatini doimiy nazorat qilish tizimini yaratishda bevosita qatnashish;

  • Non maxsulotlari tarmog’idagi korxonalarni modernizatsiyalashda qayta texnikaviy jihozlanishda ko’mak berish, bu maqsad uchun chet el investitsiyalarini keng jalb qilish; non maxsulotlari tarmog’idagi korxonalarga xodimlarni tayyorlash va malakasini oshirishda korxonalarni axborot bilan ta’minlash.

F.I.Sh. Lavozim Hafta kunlari Vaqt
Qutratov Erkin Qulnazarovich Boshqaruv Raisi Seshanba 15.00-17.00
Yoldashov Abdurashid Mamatovich

Boshqaruv Raisi o'rinbosarlari

Payshanba

15.00-17.00

Ommabop xizmatlar

Yuborilmoqda...

Qayta aloqa

* belgisi bilan ajratilgan maydonlar to`ldirilishi shart.

Tasvirdagi belgilarni kiriting*
Harflar katta yoki kichikligining ahamiyati yo`q.
Murojaat yuborish

Davlat organi rahbariyati qabuliga yozilish

Tadbirkorlik

Qayta aloqa