"O'zavtoyo'l" AK
Manzil:


100000, Toshkent shahri, Mustaqillik shoh ko`chasi, 68A

Telefon: +99871 239-4587; 239-4571
Veb sayt: www.uzavtoyul.uz
E-mail info@uzavtoyul.uz
Hudud Manzil Telefon E-mail
Qoraqalpog`iston Respublikasi

Nukus shahar, Do'stlik guzari 109-uy

(0 361) 222-28-65

qoraqalpoqavtoyul@uzavtoyul.uz

Andijon viloyati

Andijon shahar, A.Yo'ldoshev ko'chasi, 30-uy

(0 374) 226-88-90

andijon@uzavtoyul.uz

Buxoro viloyati

Buhoro shahar, Mohihosa pos.,G'ijduvon ko'chasi, 272-uy

(0 365) 228-58-00

buxoro@uzavtoyul.uz

Jizzax viloyati

Jizzah shahar, Paxtakor ko'chasi, 10-uy

(0 372) 222-22-57

jizzax@uzavtoyul.uz

Qashqadaryo viloyati

Qarshi shahar, Honobod ko'chasi, 23-uy

( 0 375 ) 221-05-40

qashqadaryo@uzavtoyul.uz

Navoiy viloyati

Navoiy shahar, Guluston qishlog'i, Navro'z ko'chasi, 29-uy

(0 436) 223-88-90

navoiy@uzavtoyul.uz

Namangan viloyati

Namangan shahar, Sanoat ko'chasi,19-uy

(0 369) 237-39-23

namangan@uzavtoyul.uz

Samarqand viloyati

Samarqad shahar,Nabiev ko'chasi,3-uy

(0 366) 234-26-08

samarqand@uzavtoyul.uz

Surxondaryo viloyati

Termiz shahri,Olmazor ko'chasi, 42-uy

(0 376) 221-23-30

surxondaryo@uzavtoyul.uz

Sirdaryo viloyati

Guluston shahar,Toshkent ko'chasi,3-uy

(0 367) 227-34-20

sirdaryo@uzavtoyul.uz

Toshkent viloyati

Toshkent shaxar, Mustaqillik shox ko‘chasi, 68A-uy

(0 371) 237-26-27

toshkent@uzavtoyul.uz

Farg`ona viloyati

Fargona shahar, Aeroport ko'chasi, 1-uy

(0 373 ) 226-39-46

fargona@uzavtoyul.uz

Xorazm viloyati

Urganch shahri,Hiva shoh ko'chasi, 1-uy

(0 362) 227-35-74

xorazm@uzavtoyul.uz

Funksiyalar Vazifalar

  • Respublikada avtomobil yo'llari tizimini yaxshilash va rivojlantirishga qaratilgan yagona tashqi iqtisodiy, investitsion siyosatni olib borish;

  • umumiy foydalanishdagi avtomobil yo'llarini rivojlantirish davlat dasturlarini ishlab chiqadi va amalga oshiradi;

  • avtomobil yo'llari tarmoqlarini rivojlantirish va takomillashtirish istiqbollarini belgilaydi;

  • avtomobil yo'llari sohasida yagona texnika siyosatini olib boradi; umumiy foydalanishdagi avtomobil yo'llarini loyihalash sohasidagi normalar va standartlarga rioya etilishini ta'minlaydi;

  • umumiy foydalanishdagi avtomobil yo'llarini qurish, rekonstruktsiya qilish, ta'mirlash va saqlash sifati ustidan nazoratni amalga oshiradi; umumiy foydalanishdagi avtomobil yo'llari davlat kadastrini yuritadi;

  • O'zbekiston Respublikasining umumiy foydalanishdagi avtomobil yo'llari ro'yxati bo'yicha takliflar ishlab chiqadi va ularni O'zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasiga kiritadi.


  • avtomobil yo'llari qurilishi bo'yicha xalqaro tenderlarda ishtirok etish;

  • avtomobil yo'llari qurilishida tashqi iqtisodiy munosabatlarni rivojlantirish;

  • xorijiy hamkorlar bilan birgalikda yo'l qurilishi ishlarini amalga oshirish;

  • avtomobil yo'llari sohasida kadrlarni tayyorlash va qayta tayyorlash ishlarini amalga oshiradi;

  • avtomobil yo'llari sohasida kadrlarni tayyorlash va qayta tayyorlash ishlarini amalga oshiradi.

F.I.Sh. Lavozim Hafta kunlari Vaqt

Abduvaliev Abdurahmon Abdulxayevich

Boshqaruv raisi

Dushanba

16:00 - 17:00

Nazarov Shuxrat Baxtiyorovich Boshqaruv raisi o`rinbosari Payshanba

16:00 - 17:00

Ommabop xizmatlar

Yuborilmoqda...

Qayta aloqa

* belgisi bilan ajratilgan maydonlar to`ldirilishi shart.

Tasvirdagi belgilarni kiriting*
Harflar katta yoki kichikligining ahamiyati yo`q.
Murojaat yuborish

Davlat organi rahbariyati qabuliga yozilish

Tadbirkorlik

Qayta aloqa